Prosim, podarilo se uz nekomu ziskat 500-2500 mil za pozvane pratele do TK  vernostniho klubu Miles&Smiles? Pokud ano, prozdradis, jak na to? Uz to trva delsi dobu a stale nic. Diky ;-) .

TK Miles&Smiles - You&Friends

Založil ve fóru Frequent flyer programy

Ja som práve kúpil jednosmerne BUD - Samarkand za 17000 míľ + 70 eur na začiatku mája. Plánujem prejsť Uzbekistan, Kirgizsko až do Alma Aty v Kazachstane. Domov Wizz airom z Astany.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ja som práve kúpil jednosmerne BUD - Samarkand za 17000 míľ + 70 eur na začiatku mája. Plánujem prejsť Uzbekistan, Kirgizsko až do Alma Aty v Kazachstane. Domov Wizz airom z Astany.

Zajimava destinace i cely itinerar. Tusim, ze behem temer 23 hodin dlouheho  prestupu si das nejakou zajimavou Touristanbul. Ovsem jak to bude s hotelem od TK? Krome tveho vecerniho letu z BUD je  tam i nasledne ranni a odpoledni let ....

0 Citovat

Ak existuje kratsi prestup, narok na hotel zanika, ale Istanbul Tour je nadalej mozny.


Okrem letov z Europy je velmi dobra vychytavka pouzit mile v ramci aliancie. THY ma velmi velkoryso rozdelene regiony Sev. Amerika a Oceania. Pod NA spadaju cele USA (vratane Havaja) a Oceania je vsetko od Australie az po Fr. Polyneziu a Cookove ostrovy. 


V praxi to znamena, ze v ramci jedneho regionu sa da z NYC letiet RT na Havaj za 20k mil v eco a 30k v bize. Z Australie zase OW do Polynezie za 15k v eco.


Ak ma niekto v plane USA alebo OZ/NZ, je to celkom dobra ponuka, co dalej na mieste.


Btw, nenasli ste niekde lety s THY do Omanu s wide-body? Mne vsade ukazuje len narrow-body.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Zajimava destinace i cely itinerar. Tusim, ze behem temer 23 hodin dlouheho  prestupu si das nejakou zajimavou Touristanbul. Ovsem jak to bude s hotelem od TK? Krome tveho vecerniho letu z BUD je  tam i nasledne ranni a odpoledni let ....

Žiaľ, Istanbul tour  vynechám, musel by som letieť tým ranným letom, čo by znamenalo, že by som dve noci po sebe nespal. Free hotel s tour sa skombinovať nedá, a tiež to vyzerá, že na lety z BUD sa free hotel ani nevzťahuje. Okrem toho, Touristanbul som už raz absolvoval, pri TK error fare do Japonska tri roky dozadu, vtedy sme tam asi boli viacerí :-) Vlastne odvtedy mám aj tie míle...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Žiaľ, Istanbul tour  vynechám, musel by som letieť tým ranným letom, čo by znamenalo, že by som dve noci po sebe nespal. Free hotel s tour sa skombinovať nedá, a tiež to vyzerá, že na lety z BUD sa free hotel ani nevzťahuje. Okrem toho, Touristanbul som už raz absolvoval, pri TK error fare do Japonska tri roky dozadu, vtedy sme tam asi boli viacerí :-) Vlastne odvtedy mám aj tie míle...

Pokud máš oba lety večerní, tak by nějaká kratší dopolední touristanbul klidně šla. A kde ses dozvěděl, že free hotel s touristanbul zkombinovat nelze?! Já četl opak. Spíš jestli to platí i na normal ticket stejně jako na award ticket, toť otázka ...

0 Citovat

Platí, stejně jako platí free hotel...

0 Citovat

máte pravdu, nesprávne som pozeral na stránke TK "stopover", správne je "layover", tam tie obmedzenia nie sú, ani na Touristanbul, ani na Budapešť

https://www.turkishairlines.com/...l-service/

0 Citovat

Neporadí někdo jak smysluplně využít 21,000 mil?  ex-PRG, někam kde nejsou potřeba standardní víza.

Mám jen velmi problematický přístup k netu přes mobil a netušil jsem do dnešního rána, že se mne propadnutí mil taky týká. Proto ten začátečnický dotaz.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Neporadí někdo jak smysluplně využít 21,000 mil?  ex-PRG, někam kde nejsou potřeba standardní víza.

Mám jen velmi problematický přístup k netu přes mobil a netušil jsem do dnešního rána, že se mne propadnutí mil taky týká. Proto ten začátečnický dotaz.

Za 21K mil se můžeš proletět na zpáteční letenku po Evropě, Turecku, Gruzii, atd. Nebo jednosměrně  ten Petrohrad v business class (free e-visa), atd.

0 Citovat

Ta Gruzie je za 13t, ale třeba Baku za 10 OW. 

0 Citovat

Inak TK tento rok /t.j. január 2019/ predĺžila exspiráciu míľ do 14.1. a boli aj nižšie taxy ako v decembri. Takže ak nestihneš do konca roku, možno máš ešte šancu porozmýšľať a kúpiť neskôr. 

0 Citovat

789 napsal(a):

Inak TK tento rok /t.j. január 2019/ predĺžila exspiráciu míľ do 14.1. a boli aj nižšie taxy ako v decembri. Takže ak nestihneš do konca roku, možno máš ešte šancu porozmýšľať a kúpiť neskôr. 

Možná jak komu. Mně už před týdnem TK poslali emaily o expiraci a včera i LAST CALL email a tím, že mi míle expirují 31/12/2019 (at 23:59 on GMT+3 time zone). Tedy 21:59 CET.


0 Citovat

Ano to aj mne  a následne prišiel mail, že predlžujú do 14.1.

Ako som písal, info je z januára 2019! Čiže január 2020 to takto nemusí byť.

0 Citovat

789 napsal(a):

Ano to aj mne  a následne prišiel mail, že predlžujú do 14.1.

Ako som písal, info je z januára 2019! Čiže január 2020 to takto nemusí byť.

Uvidíme, třeba ještě nějaký email přijde 🙂

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Neporadí někdo jak smysluplně využít 21,000 mil?  ex-PRG, někam kde nejsou potřeba standardní víza.

Mám jen velmi problematický přístup k netu přes mobil a netušil jsem do dnešního rána, že se mne propadnutí mil taky týká. Proto ten začátečnický dotaz.


Petře na prodloužení mil bych nespoléhal. Pěkně vychází Sankt Petersburg z Prahy nebo Vídně a velká část letenek hlavně na východ a do Turecka je výrazně levnější z Budapešti. V mobilu se dá stáhnout jejich aplikace a objednat bonusové letenky přímo a jednoduše přes aplikaci. 

0 Citovat

zelig napsal(a):


Petře na prodloužení mil bych nespoléhal. Pěkně vychází Sankt Petersburg z Prahy nebo Vídně a velká část letenek hlavně na východ a do Turecka je výrazně levnější z Budapešti. V mobilu se dá stáhnout jejich aplikace a objednat bonusové letenky přímo a jednoduše přes aplikaci. 

Do Sankt Petersburgu co nejdrive nebo az v lete na Bile Noci? Snad nam to e-visum zustane ...
0 Citovat

Celkom fajn, ako minúť Turkish Miles and smiles míle je možnosť minúť ich na vnútroštátne prelety s United airlines v USA cez star alliance reward. Práve som kúpil jednosmerku HNL - SFO za 7500 míl +5,08 €. Na niektoré dátumy je aj First /americký business/ za 12500 míl. Návod, ako na to sa dá na internete nájsť za 30 sekúnd.

hint: "how to buy united flight with turkish miles by mail"


0 Citovat

ZDRAVÍM PŘÁTELE! Prosím, pokud by teď někdo chtěl kupovat výhodné letenky s Turkish Airlines z Prahy do Bogoty, Panamy, Havany, rád jej před nákupem pozvu do Turkish Airlines clubu Miles&Smiles. Stačí mi pouze napsat soukromou zprávu. Muchas Gracias!

0 Citovat

Potřebuji akutně udělat změnu letu a hodilo by se 2000 TK mil. Nemá někdo nevyužitelné? nebo zbytek? Poplatky uhradím a na odměně se dohodneme...

0 Citovat

cali napsal(a):

Potřebuji akutně udělat změnu letu a hodilo by se 2000 TK mil. Nemá někdo nevyužitelné? nebo zbytek? Poplatky uhradím a na odměně se dohodneme...

DM

0 Citovat

Taky mám 

0 Citovat

Díky, vyřešeno.

0 Citovat

Prosím, můžete potvrdit, že transfer každých 1000 mil je zpoplatněn 10$? Pokud existuje i jiná možnost, předem díky za info.

A samozřejmě pokud se někdo chystá poprvé letět s výtečnými Turkish Airlines, nechť mi dá vědět soukromou zprávou. Rád jej pozvu do prestižního klubu Miles&Smiles. 🇹🇷 Teşekkürler

0 Citovat

jj, transfer je zpoplatněný přesně jak píšeš. Jiná možnost dle mě není.

0 Citovat

Jak píše Cali, vždy je poplatek za převod bohužel. Smysl to tedy dává jen když jde o malé procento mil při nákupu business letenky.

0